Oktay İyisaraç İYİ Parti'den Aday Adayı oldu

POLİTİKA 17.03.2023 - 13:17, Güncelleme: 17.03.2023 - 13:25 22229+ kez okundu.
 

Oktay İyisaraç İYİ Parti'den Aday Adayı oldu

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep'te aday adayları resmi müracaatlarını yapmaya başladılar. İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Oktay İyisaraç resmi müracaatını yaptı.

     14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep'te aday adayları resmi müracaatlarını yapmaya başladılar. İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Oktay İyisaraç resmi müracaatını yaptı.   OKTAY İYİSARAÇ KİMDİR?   1984 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde doğmuştur. Memur emeklisi bir ailenin çocuğudur. Baba ve anne tarafı Gaziantep'in yerli ailelerindendir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep'te, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesinde, Yükseklisans eğitimini Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi programında tamamlamıştır. Semra Hanım ile evli olan Oktay İYİSARAÇ bu evlilikten Ece ve Mehmet Göktuğ adlarında iki çocuğa sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2004 yılından itibaren Savunma Sanayii, Havacılık ve Uzay faaliyetleri sektöründe çeşitli kamu kurumu, araştırma enstitüsü ve özel sektörde çok sayıda milli ve uluslararası savunma sanayii ve sivil uzay projelerinde Proje Yönetim Uzmanlığı, Planlama ve Strateji Uzmanlığı, Sözleşme Yönetim Uzmalığı yapmıştır/yapmaktadır. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji, Savunma Sanayii, Dijital Dönüşüm, Girişimcilik, Siyasal İletişim ve Seçmen Davranışları konularında araştırmalar yapmakta ve raporlar hazırlamaktadır. Daha önce hiçbir siyasi geçmişi veya siyasi parti üyeliği bulunmamaktadır. Siyasi faaliyetlerine ilk kez İYİ Parti ile başlamıştır. İYİ Parti'de Aldığı Eğitimler/Sertifikalar: • Siyaset Akademisi Başkanlığı Parti İçi Teşkilat Eğitimi • Siyaset Akademisi Sertifika Programi Diplomasi Akademisi Sertifika Programı Basın ve Yayın Konusudaki Görevleri: HaberAsi Sosyal medya kanalında #FikriniSöyle Program Yapımcısı ve Moderatörlük ve köşe yazarlığı Tüketici Konfedarasyonu Internet Sitesinde Köşe Yazarlığı Görev Aldığı Sivil Toplum Kuruluşları: Tüketici Konfederasyonu-Etik Değerler Komisyon Başkanı (tukonfed.com) • Araştırma ve Strateji Merkezi (AVAZ) Derneği 19.03.2022 1.Olağan Kurulu ile Yönetim Kuruluna Seçilmiştir. (avazstrateji.com) Beyin Fırtınası Düşünce Kulubü Başkan Vekili (bfdk.org) Sendikal Faaliyetler (TEZKOOP İŞ) Son Söz; Oktay İYİSARAÇ'ın temel olarak dünya görüşü: "insanları, vatana ihanet etmemiş olması koşuluyla, din, dil, irk, mezhep, felsefi inanç, siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesi "egaliteryanizm" düşüncesinde değerlendirme üzerine inşaa edilmiştir.// Kulis Tv      
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep'te aday adayları resmi müracaatlarını yapmaya başladılar. İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Oktay İyisaraç resmi müracaatını yaptı.

 

 

 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep'te aday adayları resmi müracaatlarını yapmaya başladılar.
İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Oktay İyisaraç resmi müracaatını yaptı.

 

OKTAY İYİSARAÇ KİMDİR?

 

1984 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde doğmuştur. Memur emeklisi bir ailenin çocuğudur. Baba ve anne tarafı Gaziantep'in yerli ailelerindendir.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep'te, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesinde, Yükseklisans eğitimini Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi programında tamamlamıştır. Semra Hanım ile evli olan Oktay İYİSARAÇ bu evlilikten Ece ve Mehmet Göktuğ adlarında iki çocuğa sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
2004 yılından itibaren Savunma Sanayii, Havacılık ve Uzay faaliyetleri sektöründe çeşitli kamu kurumu, araştırma enstitüsü ve özel sektörde çok sayıda milli ve uluslararası savunma sanayii ve sivil uzay projelerinde Proje Yönetim Uzmanlığı, Planlama ve Strateji Uzmanlığı, Sözleşme Yönetim Uzmalığı yapmıştır/yapmaktadır. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji, Savunma Sanayii, Dijital Dönüşüm, Girişimcilik, Siyasal İletişim ve Seçmen Davranışları konularında araştırmalar yapmakta ve raporlar hazırlamaktadır.
Daha önce hiçbir siyasi geçmişi veya siyasi parti üyeliği bulunmamaktadır. Siyasi faaliyetlerine ilk kez İYİ Parti ile başlamıştır.
İYİ Parti'de Aldığı Eğitimler/Sertifikalar:
• Siyaset Akademisi Başkanlığı Parti İçi Teşkilat Eğitimi
• Siyaset Akademisi Sertifika Programi
Diplomasi Akademisi Sertifika Programı
Basın ve Yayın Konusudaki Görevleri:
HaberAsi Sosyal medya kanalında #FikriniSöyle Program Yapımcısı ve Moderatörlük ve köşe yazarlığı
Tüketici Konfedarasyonu Internet Sitesinde Köşe Yazarlığı
Görev Aldığı Sivil Toplum Kuruluşları:
Tüketici Konfederasyonu-Etik Değerler Komisyon Başkanı (tukonfed.com)
• Araştırma ve Strateji Merkezi (AVAZ) Derneği 19.03.2022 1.Olağan Kurulu ile Yönetim Kuruluna Seçilmiştir. (avazstrateji.com)
Beyin Fırtınası Düşünce Kulubü Başkan Vekili (bfdk.org)
Sendikal Faaliyetler (TEZKOOP İŞ)
Son Söz;
Oktay İYİSARAÇ'ın temel olarak dünya görüşü: "insanları, vatana ihanet etmemiş olması koşuluyla, din, dil, irk, mezhep, felsefi inanç, siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesi "egaliteryanizm" düşüncesinde değerlendirme üzerine inşaa edilmiştir.// Kulis Tv

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.