Prof.Dr. Tolga Yarman: İktidar da Muhalefet Yönetimi de İstifa Etmelidir!..

ÖZEL HABER 20.06.2024 - 13:49, Güncelleme: 20.06.2024 - 13:55 33809 kez okundu.
 

Prof.Dr. Tolga Yarman: İktidar da Muhalefet Yönetimi de İstifa Etmelidir!..

‘Ukrayna Barış Zirvesine’ Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Ekümenik yani Vatikan benzeri bir din devleti lideri sıfatıyla ve imza yetkisiyle katılmasına tepki gösteren Prof.Dr.Tolga Yarman İktidar ve Muhalefet yönetimi de derhal istifa etmelidir dedi.

15- 16 Haziran tarihlerinde İsviçre'de düzenlenen Ukrayna Barış Konferansında yaşanan skandal gelişme bu kadar da olmaz dedirtti. Vatikan devlet olmasına rağmen ‘gözlemci’ sıfatıyla katılırken Bartholomeos ‘din devleti liderisıfatıyla ve imza yetkisiyle katıldı.  Konuyla ilgili Prof.Dr. Tolga Yarman bir açıklama yayınladı: Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP Kurultay Onur Üyesi  Bu sabahki bir haber bülteninden (https://www.youtube.com/watch?v=0ur9IijUBrk), öğrendiğimiz kadarıyla, Fatih İlçemiz'e bağlı, Fener Rum Patrikhanesi'nin, "Bizans" yerinde olacak, "Konstantinopol Devleti"ni kurmasına, iktidar, besbelli ki baskılara boyun eğerek, onay vermiş bulunmaktadır.  Böyle bir devlet kurulmuştur...  O kadar böyledir ki, Fener Patriği Bartolomeos, geçen gün, İsviçre'de Rusya - Ukrayna Savaşı zemininde yapılan "uluslararası barış konferansına", "devlet başkanı" sıfatıyla katılmıştır. Kendisine konferans  imza defterinde, Vatikan Devleti Başkanı Papa'nın sahip olmadığı bir ayrıcalıkla, ancak işte toplantıya katılan her devlet temsilcisine hasredildiği şekilde, bir sayfa açılmıştır. İktidar bu gelişmeyi, kaç zamandır -bu sütunu okuyanlar biliyor- yırtındığımız bir çizgide, zorlamalara teslim olup, kabullendiğinden mâdâ, milletimize duyurmamıştır. Bu arada, ki, yine bilhassa son dört yıldır, omuzdaşlarımla beraber, ustura sırtında, anlata anlata yorulduk, Ayasofya' Camiimiz'in, müze olmaktan çıkarılıp, ibadete açılmasının ne anlama geldiği, ortaya, iyice çıkmış bulunmaktadır.  Dikkatler, olmadık biçimde oraya buraya kilitlenirken, "Konstantinopol Devleti" kurulmuştur, bile... İktidar tehdit altındadır.  Türkiyemiz'e yapacağı iyilik, irfanla, görevden çekilmek olacaktır. Muhalefet yönetimine gelince, yumuşama kolanları arasında, ülkemizin temel sorunlarını kavramaktan acizdir, ya da görmezden gelmeye itilmektedir. İstanbul'da, Konstantinopol Devleti kurulmuştur, ancak böyle bir konuda dahi hâlâ tek satır söz etmemiştir. Görevi, yiğit ve ehil ellere bırakmalıdır. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ni sokakta bulmadık. Gafillere, çarçur edilsin diye, bırakmayız!..  Birinci vazifemiz, Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Sorunlarımızı kavramak ve milletimizle elele, çözmektir. Allah büyüktür!.. Nice, huzur dolu, sağlıklı, mutlu bayramlara ermeniz niyazıyla, hepinize sımsıcak sarılıyorum... Fotoğraf: Yeni Mesaj Gazetesihttps://www.yenimesaj.com.tr/isvicredeki-ukrayna-zirvesinde-ekumenik-patrik-skandali-H1531757.htm  
‘Ukrayna Barış Zirvesine’ Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Ekümenik yani Vatikan benzeri bir din devleti lideri sıfatıyla ve imza yetkisiyle katılmasına tepki gösteren Prof.Dr.Tolga Yarman İktidar ve Muhalefet yönetimi de derhal istifa etmelidir dedi.

15- 16 Haziran tarihlerinde İsviçre'de düzenlenen Ukrayna Barış Konferansında yaşanan skandal gelişme bu kadar da olmaz dedirtti. Vatikan devlet olmasına rağmen ‘gözlemci’ sıfatıyla katılırken Bartholomeos ‘din devleti liderisıfatıyla ve imza yetkisiyle katıldı.  Konuyla ilgili Prof.Dr. Tolga Yarman bir açıklama yayınladı:Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP Kurultay Onur Üyesi 

Bu sabahki bir haber bülteninden (https://www.youtube.com/watch?v=0ur9IijUBrk), öğrendiğimiz kadarıyla, Fatih İlçemiz'e bağlı, Fener Rum Patrikhanesi'nin, "Bizans" yerinde olacak, "Konstantinopol Devleti"ni kurmasına, iktidar, besbelli ki baskılara boyun eğerek, onay vermiş bulunmaktadır. 

Böyle bir devlet kurulmuştur... 

O kadar böyledir ki, Fener Patriği Bartolomeos, geçen gün, İsviçre'de Rusya - Ukrayna Savaşı zemininde yapılan "uluslararası barış konferansına", "devlet başkanı" sıfatıyla katılmıştır. Kendisine konferans  imza defterinde, Vatikan Devleti Başkanı Papa'nın sahip olmadığı bir ayrıcalıkla, ancak işte toplantıya katılan her devlet temsilcisine hasredildiği şekilde, bir sayfa açılmıştır.

İktidar bu gelişmeyi, kaç zamandır -bu sütunu okuyanlar biliyor- yırtındığımız bir çizgide, zorlamalara teslim olup, kabullendiğinden mâdâ, milletimize duyurmamıştır. Bu arada, ki, yine bilhassa son dört yıldır, omuzdaşlarımla beraber, ustura sırtında, anlata anlata yorulduk, Ayasofya' Camiimiz'in, müze olmaktan çıkarılıp, ibadete açılmasının ne anlama geldiği, ortaya, iyice çıkmış bulunmaktadır. 

Dikkatler, olmadık biçimde oraya buraya kilitlenirken, "Konstantinopol Devleti" kurulmuştur, bile...

İktidar tehdit altındadır. 

Türkiyemiz'e yapacağı iyilik, irfanla, görevden çekilmek olacaktır.

Muhalefet yönetimine gelince, yumuşama kolanları arasında, ülkemizin temel sorunlarını kavramaktan acizdir, ya da görmezden gelmeye itilmektedir. İstanbul'da, Konstantinopol Devleti kurulmuştur, ancak böyle bir konuda dahi hâlâ tek satır söz etmemiştir. Görevi, yiğit ve ehil ellere bırakmalıdır.

Biz Türkiye Cumhuriyeti'ni sokakta bulmadık. Gafillere, çarçur edilsin diye, bırakmayız!.. 

Birinci vazifemiz, Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Sorunlarımızı kavramak ve milletimizle elele, çözmektir.

Allah büyüktür!..

Nice, huzur dolu, sağlıklı, mutlu bayramlara ermeniz niyazıyla, hepinize sımsıcak sarılıyorum...
Fotoğraf: Yeni Mesaj Gazetesihttps://www.yenimesaj.com.tr/isvicredeki-ukrayna-zirvesinde-ekumenik-patrik-skandali-H1531757.htm

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.