Sedat Cezayirlioğlu: İliç’te Felaket Geliyorum Dedi.

ÖZEL HABER 13.02.2024 - 20:00, Güncelleme: 13.02.2024 - 20:09 10499+ kez okundu.
 

Sedat Cezayirlioğlu: İliç’te Felaket Geliyorum Dedi.

Erzincan İliç’te Anagold Çöpler Altın Madeninde yaşanan toprak kayması sonucu işçiler göçük altında kaldı. Yıllardır Anagold Altın Madeni şirketinin kapatılması için uğraş veren Sedat Cezayirlioğlu yayınladığı video ile felaketin bedelini, şirketi aklamaya çalışanlar ödeyebilecek mi dedi.

Felaket tam anlamıyla geliyorum demişti. Çünkü Sedat Cezayirlioğlu bu yaşanan felaketi işaret ederek madenin kapatılması için mücadele etmiş, zaman zaman bölge halkından bile tepki almıştı. Bölge halkından bazı kişiler şirketin çocuklarına iş sağladığını belirterek Sedat Cezayirlioğlu’na tepki göstermişti. Sedat Cezayirlioğlu bölge basınının ve ulusal basının konuya duyarsız kalmaları üzerine gazetemizle iletişim kurmuştu. Özgür İfade Gazetesi olarak o dönem Sedat Cezayirlioğlu’nun belge ve bilgilerden oluşan açıklamalarının haberlerini yayımlamıştık. 2022 yılı haziran ayında ise yine Anagold Altın Madeninde siyanür taşıyan boru patlamış, zehirli atıklar Fırat Nehri üzerindeki İliç Barajına karışmıştı. Sızıntıyı kabul eden şirketin faaliyetleri durdurulmuş fakat daha sonra yeniden açılmıştı. Sedat Cezayirlioğlu sosyal medyasından yayınladığı videoda yıllardır söylediği felaketin gerçekleştiğini, bu yaşanan felaketin sadece Türkiye değil, dünya için büyük bir felaket olduğunu açıkladı. Açtığı davaların dosyalarının kapatıldığını söyleyen Cezayirlioğlu şirketi aklamak için ellerinden geleni yapanlar bu felaketin sorumlusudur dedi. 39 çeşit kimyasal içeren milyarlarca ton toprağın  kaydığını ve altında göçük oluştuğunu söyleyen Cezayirlioğlu göçük altında iş makinaları, kamyonlar en önemlisi insanlar var. Bana karşı sirketin yanında olanlar şimdi bu facianın bedelini ödesinler. Ben haklı çıktım ifadelerini kullandı
Erzincan İliç’te Anagold Çöpler Altın Madeninde yaşanan toprak kayması sonucu işçiler göçük altında kaldı. Yıllardır Anagold Altın Madeni şirketinin kapatılması için uğraş veren Sedat Cezayirlioğlu yayınladığı video ile felaketin bedelini, şirketi aklamaya çalışanlar ödeyebilecek mi dedi.

Felaket tam anlamıyla geliyorum demişti. Çünkü Sedat Cezayirlioğlu bu yaşanan felaketi işaret ederek madenin kapatılması için mücadele etmiş, zaman zaman bölge halkından bile tepki almıştı. Bölge halkından bazı kişiler şirketin çocuklarına iş sağladığını belirterek Sedat Cezayirlioğlu’na tepki göstermişti.

Sedat Cezayirlioğlu bölge basınının ve ulusal basının konuya duyarsız kalmaları üzerine gazetemizle iletişim kurmuştu. Özgür İfade Gazetesi olarak o dönem Sedat Cezayirlioğlu’nun belge ve bilgilerden oluşan açıklamalarının haberlerini yayımlamıştık.

2022 yılı haziran ayında ise yine Anagold Altın Madeninde siyanür taşıyan boru patlamış, zehirli atıklar Fırat Nehri üzerindeki İliç Barajına karışmıştı.

Sızıntıyı kabul eden şirketin faaliyetleri durdurulmuş fakat daha sonra yeniden açılmıştı.

Sedat Cezayirlioğlu sosyal medyasından yayınladığı videoda yıllardır söylediği felaketin gerçekleştiğini, bu yaşanan felaketin sadece Türkiye değil, dünya için büyük bir felaket olduğunu açıkladı.

Açtığı davaların dosyalarının kapatıldığını söyleyen Cezayirlioğlu şirketi aklamak için ellerinden geleni yapanlar bu felaketin sorumlusudur dedi. 39 çeşit kimyasal içeren milyarlarca ton toprağın  kaydığını ve altında göçük oluştuğunu söyleyen Cezayirlioğlu göçük altında iş makinaları, kamyonlar en önemlisi insanlar var. Bana karşı sirketin yanında olanlar şimdi bu facianın bedelini ödesinler. Ben haklı çıktım ifadelerini kullandı

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.