Şile Turizm Sezonuna Hazır(!)

ÖZEL HABER 05.05.2023 - 23:09, Güncelleme: 06.05.2023 - 00:28 11731+ kez okundu.
 

Şile Turizm Sezonuna Hazır(!)

Turizm sezonu başlarken Şile'den utanç verici görüntüler yansımaya devam ediyor...

Turizmin cazibe merkezlerinden Şile sezona başlama hazırlıkları yaparken ne yazık ki bu üzücü ve utanç veren görüntülere ev sahipliği yapıyor. Fotoğraflar İstanbul Medya Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın kadrajından. Ali Rıza Yıldız sosyal medya hesabında bu görüntüleri ‘’ŞİLE turizm için her zamanki gibi hazır’’ notuyla paylaşmış.   İlk bakışta vatandaşların yarattığı kirlilik gibi görünse de, bu kirlilikte Şile Belediyesinin büyük katkısı var. Şile Belediyesinin, araçlarıyla Şile’ye giren vatandaşlardan Şile’nin her noktası için otopark parası aldığı biliniyor. Özellikle plajlara ve mesire yerlerine konan  çöp konteynerlerinin sayısı ziyaretçilere yetersiz geliyor. Konteynerleri dolunca da çöpler bu şekilde çirkin bir manzara oluşturuyor. Turizm sezonunun açılmaya başladığı bu günlerde ziyaretçi sayısının daha da artacağı düşünülürse ortaya çıkacak manzarayı tahmin etmek hiç zor değil. Tabii ev sahibi olarak Şile Belediyesinin bu manzaraları ne kadar önemsediği de tartışılır. Adeta ayakbastı parası alır gibi gelen her konuktan otopark parası alan Şile Belediyesi ziyaretçi sayısını öngörerek gelenlere hizmet sunması gerektiğini unutmuş görünüyor. Hem Şile’de yaşayan vatandaşların, hem de gelen konukların oldukça rahatsız olduğu bu görüntülenri Şile Belediyesi tarafından çok umursandığı söylenemez. Umarız Şile Belediyesi bu şikayetleri dikkate alır ve bu sezon Şile’de bu utanç verici görüntülere tanıklık etmeyiz.      
Turizm sezonu başlarken Şile'den utanç verici görüntüler yansımaya devam ediyor...

Turizmin cazibe merkezlerinden Şile sezona başlama hazırlıkları yaparken ne yazık ki bu üzücü ve utanç veren görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraflar İstanbul Medya Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın kadrajından.

Ali Rıza Yıldız sosyal medya hesabında bu görüntüleri ‘’ŞİLE turizm için her zamanki gibi hazır’’ notuyla paylaşmış.

 

İlk bakışta vatandaşların yarattığı kirlilik gibi görünse de, bu kirlilikte Şile Belediyesinin büyük katkısı var.
Şile Belediyesinin, araçlarıyla Şile’ye giren vatandaşlardan Şile’nin her noktası için otopark parası aldığı biliniyor. Özellikle plajlara ve mesire yerlerine konan  çöp konteynerlerinin sayısı ziyaretçilere yetersiz geliyor. Konteynerleri dolunca da çöpler bu şekilde çirkin bir manzara oluşturuyor.


Turizm sezonunun açılmaya başladığı bu günlerde ziyaretçi sayısının daha da artacağı düşünülürse ortaya çıkacak manzarayı tahmin etmek hiç zor değil.
Tabii ev sahibi olarak Şile Belediyesinin bu manzaraları ne kadar önemsediği de tartışılır.
Adeta ayakbastı parası alır gibi gelen her konuktan otopark parası alan Şile Belediyesi ziyaretçi sayısını öngörerek gelenlere hizmet sunması gerektiğini unutmuş görünüyor.

Hem Şile’de yaşayan vatandaşların, hem de gelen konukların oldukça rahatsız olduğu bu görüntülenri Şile Belediyesi tarafından çok umursandığı söylenemez.
Umarız Şile Belediyesi bu şikayetleri dikkate alır ve bu sezon Şile’de bu utanç verici görüntülere tanıklık etmeyiz.
 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.