Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: İstanbul'da riskli binalar taşınacak

GÜNDEM (Cumhuriyet) - Cumhuriyet Gazetesi | 28.02.2023 - 16:22, Güncelleme: 28.02.2023 - 16:24 7566+ kez okundu.
 

Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: İstanbul'da riskli binalar taşınacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İstanbul'da 1,5 milyon riskli konutu belirlediğimiz iki rezerv alana, hem Anadolu hem Avrupa Yakası'na taşıyacağız" dedi.

Türkiye, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yıkıcı depremlerle sarıldı. Fekalette 44 bini aşkın yurttaş hayatını kaybederken binlerce kişi de evsiz kaldı. Depremlerde 11 il ağır hasar alırken bölgede 3 ay süreyle OHAL ilan edildi. Yaşananların ardından gözler beklenen Marmara depremine, dolayısıyla İstanbul'daki riskli binalara çevrildi. "HEM AVRUPA HEM ANADOLU YAKASI'NA TAŞIYACAĞIZ" Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da olası bir depremde risk teşkil eden binalarla ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı. TRT Haber'de yer alan habere göre Bakan Kurum, "İstanbul'da 1,5 milyon riskli konutu belirlediğimiz iki rezerv alana, hem Anadolu hem Avrupa Yakası'na taşıyacağız" dedi.  "ŞEHİRLERİMİZDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRDIK" Kentsel dönüşüm konusunda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da yeni mesajlar gelmişti.  Kahramanmaraş Elbistan'da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şehirlerimizde kentsel dönüşümü hızlandırarak, binaların yıkıldığı, insanlarımızın altında kaldığı dönemi sona erdirmek için tüm gücümüzle çalışacağız" demişti.  
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İstanbul'da 1,5 milyon riskli konutu belirlediğimiz iki rezerv alana, hem Anadolu hem Avrupa Yakası'na taşıyacağız" dedi.

Türkiye, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yıkıcı depremlerle sarıldı. Fekalette 44 bini aşkın yurttaş hayatını kaybederken binlerce kişi de evsiz kaldı. Depremlerde 11 il ağır hasar alırken bölgede 3 ay süreyle OHAL ilan edildi.

Yaşananların ardından gözler beklenen Marmara depremine, dolayısıyla İstanbul'daki riskli binalara çevrildi.

"HEM AVRUPA HEM ANADOLU YAKASI'NA TAŞIYACAĞIZ"

Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da olası bir depremde risk teşkil eden binalarla ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı.

TRT Haber'de yer alan habere göre Bakan Kurum, "İstanbul'da 1,5 milyon riskli konutu belirlediğimiz iki rezerv alana, hem Anadolu hem Avrupa Yakası'na taşıyacağız" dedi. 

"ŞEHİRLERİMİZDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRDIK"

Kentsel dönüşüm konusunda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da yeni mesajlar gelmişti. 

Kahramanmaraş Elbistan'da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şehirlerimizde kentsel dönüşümü hızlandırarak, binaların yıkıldığı, insanlarımızın altında kaldığı dönemi sona erdirmek için tüm gücümüzle çalışacağız" demişti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.