TÜKETİCİ KONFEREDASYONU BAŞKANI AVUKAT İBRAHİM GÜLLÜ’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

ÖZEL HABER 10.02.2024 - 14:50, Güncelleme: 10.02.2024 - 14:50 10518+ kez okundu.
 

TÜKETİCİ KONFEREDASYONU BAŞKANI AVUKAT İBRAHİM GÜLLÜ’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Medya Siyaset Tv Genel Yayın Koordinatörü Hatice Topçu’nun ‘Düşünce Ekseni’ programı konuğu olan Avukat İbrahim Güllü tüketicilerin temel sorunları ile ilgili sorulara cevap verdi.

Hatice Topçu’nun ‘Düşünce Ekseni’ programı konuğu olan Avukat İbrahim Güllü tüketicilerin temel sorunlarından;  Kira sorunları  Kredi Kartı kullanımı ile ilgili sorunlar,  Özel Okul fiyatları  Anaokulu ücretleri ve Avrupa ile ülkemiz arasındaki farklar, konularına önemli açıklamalar yaptı. Avukat Güllü, özellikle özel okul velilerinin de tüketici olduklarının altını çizerek, özel okullara çocuklarını gönderen velilerden öğrenim ücreti haricinde hizmet adıyla; servis, okul kıyafeti, yemek, kırtasiye, etüt ve benzeri isimlerle yüksek ücretler dayatıldığını belirtti. Velilerin dayatılan bu ücretler karşısında okulların e-mail adreslerine itiraz etmelerini ve böylelikle dışardan çok daha ucuza sağlayabilecekleri hizmetler için ödedikleri faiş yüksek ücretleri geriye alma haklarının olduğunu belirtti. Kiralar konusunda Türkiye’de nüfusun %43’unun kendi konutunun olmadığı ve kiraların asgari ücret düzeylerinde olmasının yurttaşın yaşamını çekilmez hale getirdiğini belirten Güllü, “Aileler ya anne babalarının evine ya da köylerine dönmek durumuyla karşı karşıya” dedi. Avukat Güllü: “Eğer bir ülkede tüketici sadece fiyata bakarak alışveriş yapıyorsa bu çok acıklı bir durumdur.” diyerek: Bu durumun sağlıklı yaşam, kaliteli yaşam gibi ölçütleri geride bıraktığını söyledi. Kredi kartı kullanımı konusunda Tüketicinin borç kıskacında olduğunu dolayısıyla bu konunun önemli bir mücadele alanı olduğunu sözlerine ekledi. Yüksek enflasyonun olumsuz etkilerinin seçimler sonrası ağırlaşacağını belirten Güllü, “örneğin doların baskılandığını hepimiz biliyoruz.” dedi. Tüketicilerin haklarını bilmelerinin fırsatçılara fırsat yaratmamak bakımından çok önemli olduğunu ve bu konuda bilinçli tüketicinin sorunlarını çözebileceğinin de altını çizdi. Programı izlemek için tıklayınız
Medya Siyaset Tv Genel Yayın Koordinatörü Hatice Topçu’nun ‘Düşünce Ekseni’ programı konuğu olan Avukat İbrahim Güllü tüketicilerin temel sorunları ile ilgili sorulara cevap verdi.

Hatice Topçu’nun ‘Düşünce Ekseni’ programı konuğu olan Avukat İbrahim Güllü tüketicilerin temel sorunlarından;
 Kira sorunları
 Kredi Kartı kullanımı ile ilgili sorunlar,
 Özel Okul fiyatları
 Anaokulu ücretleri ve Avrupa ile ülkemiz arasındaki farklar, konularına önemli açıklamalar yaptı.

Avukat Güllü, özellikle özel okul velilerinin de tüketici olduklarının altını çizerek, özel okullara çocuklarını gönderen velilerden öğrenim ücreti haricinde hizmet adıyla; servis, okul kıyafeti, yemek, kırtasiye, etüt ve benzeri isimlerle yüksek ücretler dayatıldığını belirtti. Velilerin dayatılan bu ücretler karşısında okulların e-mail adreslerine itiraz etmelerini ve böylelikle dışardan çok daha ucuza sağlayabilecekleri hizmetler için ödedikleri faiş yüksek ücretleri geriye alma haklarının olduğunu belirtti.

Kiralar konusunda Türkiye’de nüfusun %43’unun kendi konutunun olmadığı ve kiraların asgari ücret düzeylerinde olmasının yurttaşın yaşamını çekilmez hale getirdiğini belirten Güllü, “Aileler ya anne babalarının evine ya da köylerine dönmek durumuyla karşı
karşıya” dedi.

Avukat Güllü: “Eğer bir ülkede tüketici sadece fiyata bakarak alışveriş yapıyorsa bu çok acıklı bir durumdur.” diyerek: Bu durumun sağlıklı yaşam, kaliteli yaşam gibi ölçütleri geride bıraktığını söyledi.
Kredi kartı kullanımı konusunda Tüketicinin borç kıskacında olduğunu dolayısıyla bu konunun önemli bir mücadele alanı olduğunu sözlerine ekledi.
Yüksek enflasyonun olumsuz etkilerinin seçimler sonrası ağırlaşacağını belirten Güllü, “örneğin doların baskılandığını hepimiz biliyoruz.” dedi.

Tüketicilerin haklarını bilmelerinin fırsatçılara fırsat yaratmamak bakımından çok önemli olduğunu ve bu konuda bilinçli tüketicinin sorunlarını çözebileceğinin de altını çizdi.

Programı izlemek için tıklayınız

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.