Turistin filmleri aratmayan hırsızlığı

GÜNDEM 22.01.2023 - 00:00, Güncelleme: 22.01.2023 - 00:00 8392+ kez okundu.
 

Turistin filmleri aratmayan hırsızlığı

Antalya'da bir alışveriş merkezinden domuz ürünleri çalan Alman turist, şikayet üzerine süresi dolmasına rağmen teslim etmediği otomobille yolculuk yaparken yakalandı. Belek’te bir otelde kalan Alman turistin, Side’de kiraladığı otomobilin plakasını söküp, yerine çalıntı plaka taktığı belirlendi.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi'nde bulunan bir alışveriş merkezinde domuz ürünleri çalındığı ihbarı, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ve Side Jandarma Karakolu ekiplerini harekete geçirdi.  Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Jandarma ekipleri, hırsızlık olayının yaşandığı alışveriş merkezinin güvenlik kameraları başta olmak üzere çevredeki güvenlik kameralarından hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin Serik ilçesi Belek’te bir otelde konaklayan Frank Martin isimli Alman vatandaşı olduğunu belirledi. İşyerinin güvenlik kamerasında, Frank Martin’in 700 TL değerinde 2 ayrı domuz ürününü alıp çantasına koyduktan sonra parasını ödemeden mağazadan ayrıldığı görüldü.  KİRALADIĞI ARACA ÇALINTI PLAKA TAKMIŞ Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri, Frank Martin’i yakalamak için çalışmalarını sürdürürken Frank Martin’in Side’de bir Rent a Car'dan otomobil kiraladığı ve süresi geçmesine rağmen aracı teslim etmediği belirlendi. Rent a Car yetkililerinin şikayeti üzerine Frank Martin, Belek’te kaldığı otelde yakalanırken, kiraladığı aracın plakasını söktüğü ve araca çalıntı olduğu belirlenen bir plaka taktığı belirlendi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Side Jandarma Karakolu ekipleri tarafından Serik Emniyet Müdürlüğünden alınarak Manavgat’a getirilen Frank Martin, jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.  HIRSIZLIKTAN HAPİS YATMIŞ Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen ve alışveriş merkezinden aldığı ürünlerin parasını ödediğini iddia eden Alman vatandaşı Frank Martin’in 3-4 aydır Türkiye’de olduğu, Kasım ayının ilk haftasında Side Bulvarı üzerinde bir restauranta içki çalmak üzere girdiği, masanın üzerindeki laptopu görünce laptopu çaldığı, olayın ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı ve Alanya Cezaevine teslim edildiği, 2 hafta önce de Side’de bir otelin odasına izinsiz girdiği ve güvenlik görevlilerince yakalandığı adli kontrol aldığı bildirildi. Şüpheli turist, çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 
Antalya'da bir alışveriş merkezinden domuz ürünleri çalan Alman turist, şikayet üzerine süresi dolmasına rağmen teslim etmediği otomobille yolculuk yaparken yakalandı. Belek’te bir otelde kalan Alman turistin, Side’de kiraladığı otomobilin plakasını söküp, yerine çalıntı plaka taktığı belirlendi.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi'nde bulunan bir alışveriş merkezinde domuz ürünleri çalındığı ihbarı, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ve Side Jandarma Karakolu ekiplerini harekete geçirdi. 

side

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Jandarma ekipleri, hırsızlık olayının yaşandığı alışveriş merkezinin güvenlik kameraları başta olmak üzere çevredeki güvenlik kameralarından hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin Serik ilçesi Belek’te bir otelde konaklayan Frank Martin isimli Alman vatandaşı olduğunu belirledi.

İşyerinin güvenlik kamerasında, Frank Martin’in 700 TL değerinde 2 ayrı domuz ürününü alıp çantasına koyduktan sonra parasını ödemeden mağazadan ayrıldığı görüldü. 

side1

KİRALADIĞI ARACA ÇALINTI PLAKA TAKMIŞ

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri, Frank Martin’i yakalamak için çalışmalarını sürdürürken Frank Martin’in Side’de bir Rent a Car'dan otomobil kiraladığı ve süresi geçmesine rağmen aracı teslim etmediği belirlendi.

side2

Rent a Car yetkililerinin şikayeti üzerine Frank Martin, Belek’te kaldığı otelde yakalanırken, kiraladığı aracın plakasını söktüğü ve araca çalıntı olduğu belirlenen bir plaka taktığı belirlendi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Side Jandarma Karakolu ekipleri tarafından Serik Emniyet Müdürlüğünden alınarak Manavgat’a getirilen Frank Martin, jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

HIRSIZLIKTAN HAPİS YATMIŞ

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen ve alışveriş merkezinden aldığı ürünlerin parasını ödediğini iddia eden Alman vatandaşı Frank Martin’in 3-4 aydır Türkiye’de olduğu, Kasım ayının ilk haftasında Side Bulvarı üzerinde bir restauranta içki çalmak üzere girdiği, masanın üzerindeki laptopu görünce laptopu çaldığı, olayın ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı ve Alanya Cezaevine teslim edildiği, 2 hafta önce de Side’de bir otelin odasına izinsiz girdiği ve güvenlik görevlilerince yakalandığı adli kontrol aldığı bildirildi.

Şüpheli turist, çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Haber Detay Altı LOGO

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.