TÜRK KÖY KÜLTÜRÜNÜN INSANLIĞIN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMİ ve GÜNEŞ-KÖYLER MODELİ

ÖZEL HABER 10.06.2024 - 13:39, Güncelleme: 10.06.2024 - 13:39 13832+ kez okundu.
 

TÜRK KÖY KÜLTÜRÜNÜN INSANLIĞIN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMİ ve GÜNEŞ-KÖYLER MODELİ

Doç.Dr. Çetin Göksu Güneş Köyleri ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirecek.

Meydan Kültür Evinde saat 18.00’de gerçekleşecek söyleşi ‘’Türk Güneş Köyleri’’ ile ilgili geniş bir çerçevede gerçekleşecek. Türk köy köyleri neden yok ediliyor? Küresel güçlerin amacı ne? Atatürk’ün başlattığı Türk Uygarlık projesinde köyler neden önemli? Neden, Köylü milletin efendisidir? Atatürk neden dengeli kentleşme politikası izledi? Köy kalkınmasını başlattı. Neden iktidarlar yok etmeye çalışıyor? Köylüler neden cahil ilan edildi? Köylere neden yatırım yapılmadı. Kentlere göç neden desteklendi? Köyleri ortadan kaldırmayı amaçlayan yasalar neden çıkarıldı? Yirmi kadar Anadolu Uygarlığının besin kaynakları neden yok ediliyor. Anadolu köy kültürünü hangi yeni model ile, koruyup gelistirebiliriz? Bu konuda hangi akademik çalışmalar yapıldı? Türk "Güneş-Köy Modeli" nedir? Turkiyenin geleceği için Güneş-köyler gerekli mi? Neden geliştirildi? Nasıl uygulanır? Uygulama örnekleri var mı? Güneş-köyler Türkiye için bir kurtuluş olabilir mi? Türk Güneş köy modelini nasıl öğrenebilir, nasıl uygulayabiliriz? Kaynak kitaplar var mı? Dünya örnekleri var mı? Güneş köyleri gerçekleştirecek kurumlar, kişiler var mı? Hangileri?
Doç.Dr. Çetin Göksu Güneş Köyleri ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirecek.

Meydan Kültür Evinde saat 18.00’de gerçekleşecek söyleşi ‘’Türk Güneş Köyleri’’ ile ilgili geniş bir çerçevede gerçekleşecek.

Türk köy köyleri neden yok ediliyor? Küresel güçlerin amacı ne?

Atatürk’ün başlattığı Türk Uygarlık projesinde köyler neden önemli? Neden, Köylü milletin efendisidir? Atatürk neden dengeli kentleşme politikası izledi? Köy kalkınmasını başlattı. Neden iktidarlar yok etmeye çalışıyor?

Köylüler neden cahil ilan edildi? Köylere neden yatırım yapılmadı. Kentlere göç neden desteklendi? Köyleri ortadan kaldırmayı amaçlayan yasalar neden çıkarıldı?

Yirmi kadar Anadolu Uygarlığının besin kaynakları neden yok ediliyor. Anadolu köy kültürünü hangi yeni model ile, koruyup gelistirebiliriz? Bu konuda hangi akademik çalışmalar yapıldı?

Türk "Güneş-Köy Modeli" nedir?

Turkiyenin geleceği için Güneş-köyler gerekli mi?

Neden geliştirildi? Nasıl uygulanır?

Uygulama örnekleri var mı?

Güneş-köyler Türkiye için bir kurtuluş olabilir mi?

Türk Güneş köy modelini nasıl öğrenebilir, nasıl uygulayabiliriz?

Kaynak kitaplar var mı? Dünya örnekleri var mı?

Güneş köyleri gerçekleştirecek kurumlar, kişiler var mı? Hangileri?

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.