YENİ AKP-MHP YARGI PAKETİ

ÖZEL HABER 12.02.2024 - 22:50, Güncelleme: 12.02.2024 - 23:28 8048+ kez okundu.
 

YENİ AKP-MHP YARGI PAKETİ

'Hakaret Sana Para Bana Dönemi' Akp-Mhp koalisyonu yeni yargı paketin de “hakaret” suçlarında değişikliğe gidiliyor. Anayasayı çiğnemeyi sıradan bir duruma getiren Akp-Mhp koalisyonu evrensel hukuktan uzaklaştığını bir kez daha belgeliyor.

HAKARET SUÇLARINDA UZLAŞMA MADDESİ KALKIYOR Gidilmesi beklenen değişiklikle bu suçlarda artık uzlaşma sebebi aranmayacak. Bir yılı geçmeyecek şekilde şikayette bulunulması durumunda soruşturma başlatılacak. Oya Armutçu'nun haberine göre kimlik tespitinin yapılması sonrasında ön ödeme süreci başlatılacak. Bu suçlarda günlüğü 100 TL’den ödeme yapılacak. Cezadaki alt sınır ise 3 ay 15 gün olacak. Bu da 10 bin 500 TL’lik ödeme demek oluyor. Hakaret suçu TCK’nın 125/3 maddesi kapsamında ve kamu görevlisine karşı işlenmişse 1 yıl 2 ay (365+60 gün hapis) olacak şekilde uygulanacak. BİR AKP-MHP KOALİSYONU KLASIĞİ 'PARAN KADAR HAKARET ET DÖNEMİ' Suçlu bulunan kişi dava açılmasını istemiyorsa üç taksit olacak şekilde ön ödemeyi yapmak zorunda kalacak. AKP-MHP KOALİSYONUNDAN 'HAKARET SANA PARA BANA HUKUKU' Ödeme şartı 10 gün içinde kabul edilirse mağdurun rızası aranmayacak ve savcılıkça otomatik takipsizlik kararı verilecek. TÜRKÇESİ: Hakaret Sana Para Bana dönemini başlatmaya hazırlanan Akp-Mhp koalisyonu ekonomideki kara deligi vatandaşların birbirine hakaretlerinden sağlayacağı parayla kapatmak için yargı paketi hazırladığı anlaşılıyor. 'HUKUK MU!!!  NE HUKUKU; BUNLARIN Kİ NAPOLYON HUKUKU' 13 Şubat 2024
'Hakaret Sana Para Bana Dönemi' Akp-Mhp koalisyonu yeni yargı paketin de “hakaret” suçlarında değişikliğe gidiliyor. Anayasayı çiğnemeyi sıradan bir duruma getiren Akp-Mhp koalisyonu evrensel hukuktan uzaklaştığını bir kez daha belgeliyor.

HAKARET SUÇLARINDA UZLAŞMA MADDESİ KALKIYOR

Gidilmesi beklenen değişiklikle bu suçlarda artık uzlaşma sebebi aranmayacak. Bir yılı geçmeyecek şekilde şikayette bulunulması durumunda soruşturma başlatılacak.

Oya Armutçu'nun haberine göre kimlik tespitinin yapılması sonrasında ön ödeme süreci başlatılacak. Bu suçlarda günlüğü 100 TL’den ödeme yapılacak.

Cezadaki alt sınır ise 3 ay 15 gün olacak. Bu da 10 bin 500 TL’lik ödeme demek oluyor.

Hakaret suçu TCK’nın 125/3 maddesi kapsamında ve kamu görevlisine karşı işlenmişse 1 yıl 2 ay (365+60 gün hapis) olacak şekilde uygulanacak.

BİR AKP-MHP KOALİSYONU KLASIĞİ
'PARAN KADAR HAKARET ET DÖNEMİ'
Suçlu bulunan kişi dava açılmasını istemiyorsa üç taksit olacak şekilde ön ödemeyi yapmak zorunda kalacak.

AKP-MHP KOALİSYONUNDAN
'HAKARET SANA PARA BANA HUKUKU'
Ödeme şartı 10 gün içinde kabul edilirse mağdurun rızası aranmayacak ve savcılıkça otomatik takipsizlik kararı verilecek.

TÜRKÇESİ: Hakaret Sana Para Bana dönemini başlatmaya hazırlanan Akp-Mhp koalisyonu ekonomideki kara deligi vatandaşların birbirine hakaretlerinden sağlayacağı parayla kapatmak için yargı paketi hazırladığı anlaşılıyor.
'HUKUK MU!!! 
NE HUKUKU; BUNLARIN Kİ NAPOLYON HUKUKU'
13 Şubat 2024

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.