Sizden Gelenler
Köşe Yazarı
Sizden Gelenler
 

E.Komd.Kur.Yb.Sabri Sipahioğlu: LAİKLİK!

E.Komd.Kur.Yb.Sabri Sipahioğlu Savaşın 67. gününde, Ukrayna’dan hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum! Bu gün, YARADAN’ın TEMEL ÖĞRETİLERİ ve tüm insanlığın ORTAK DOĞAL MİRASI olan LAİKLİK üzerine konuşalım istedim. Laikliğin tarihi temeli; Yaradan’ın öğretilerinin , 70.000 yıl önce, TÜRK MEDENİYETİ olarak yeryüzüne hakim kılınmasıyla atıldı! Zira bu öğretiler ,DİN olarak değil, İDEAL İNSAN’ın YAŞAM ESASLARI olarak algılanıyordu!.. İnsanlar, beş ayrı alt ırka sahip oldukları halde, aynı öğretilerin zenginliğinde birarada yaşayabilmenin CENNETİ’ni oluşturmuşlardı! Hepsi için, DOĞRU TEK idi! Hepsi, EŞİTTİ ! Hepsi, ÖZGÜRDÜ! Hepsinin SORUMLULUK bilinci ve MERHAMET duygusu çok gelişmişti! Bu nedenle hepsi AÇIK, NET ve CESURDU! Bu öğretiler ; HEPSİNDE KUTSAL DEĞER OLARAK , YAŞAM ŞEKLİ yani LAİKLİĞİ HAKİM KILMIŞTI! Kimse; MUCİZE OLSUN DİYE , DUA ETMİYOR, BİRBİRİMİZE NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ DİYE, ÇÖZÜM ÜRETİYORDU! Bunun içinde, gözlem ve delile yani ÇAĞDAŞ BİLİME dayalı HAKİKAT’ı arayabiiliyor ve bulabiliyordu! Kimsenin DAYATTIĞI DOĞRU’ya ihtiyacı yoktu!…. Ne zamanki ; Yaradan bu temel kurallarına uymayan kavimlere PEYGAMBERLER göndermeye başladı, insanlar bu yoldan çıkan kavimlere gelen uyarıları tüm insanlık için DİN olarak dayatmaya başladılar! YARADAN’ın TEMEL ÖĞRETİLERİ ( LAİKLİK ) Tali Öğreti haline geriletildi! DİN adı verilerek, YARADAN’a yapılan en büyük isyan bu oldu! Emperyalist Çete’nin ŞEYTAN ÖĞRETİLERİ’ni; Son BAŞBUĞUMUZ GAZİ MAREŞALMUSTAFA KEMAL ATATÜRK, tüm diğerleri ile birlikte yırtıp attı! BİZE LAİKLİĞİ TEKRAR HATIRLATIP, EMANET ETTİ! ASLİ YOL dururken, TALİ YOLLAR’a SAPANLARIN PEŞİNDEN GİDENLERDEN OLMAYALIM! EMEK  Terdir emek,Sırtta, alında,Akar damla damla. Kutsaldır emek,Rızkın adıdır insanda,Haktır iki cihanda. Gecesi, gündüzü yoktur emeğin,Kar kış dinlemez asla,Dünya dönmez, durur yoksa. Umuttur emek,Bugünlere, yarınlara,Ömür boyu koşulur ardında. Bayramdır emek,Damlarda, ocaklarda,Ekmek, aş olunca. Eserdir emek,Ne varsa,Uygarlıktan, medeniyetten yana. İsyandır emek,Karşılık bulmazsa,Adalet namına. Emekçiler,Elinizdedir giden yol refaha,Kutlu olsun bayramınız doya doya.  Bir Cahil01.05.2022, PazarSİPAHİLİ/MERSİN ]]>
Ekleme Tarihi: 01 Mayıs 2022 - Pazar
Sizden Gelenler

E.Komd.Kur.Yb.Sabri Sipahioğlu: LAİKLİK!

E.Komd.Kur.Yb.Sabri Sipahioğlu

Savaşın 67. gününde, Ukrayna’dan hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum!

Bu gün, YARADAN’ın TEMEL ÖĞRETİLERİ ve tüm insanlığın ORTAK DOĞAL MİRASI olan LAİKLİK üzerine konuşalım istedim. Laikliğin tarihi temeli; Yaradan’ın öğretilerinin , 70.000 yıl önce, TÜRK MEDENİYETİ olarak yeryüzüne hakim kılınmasıyla atıldı! Zira bu öğretiler ,DİN olarak değil, İDEAL İNSAN’ın YAŞAM ESASLARI olarak algılanıyordu!.. İnsanlar, beş ayrı alt ırka sahip oldukları halde, aynı öğretilerin zenginliğinde birarada yaşayabilmenin CENNETİ’ni oluşturmuşlardı! Hepsi için, DOĞRU TEK idi! Hepsi, EŞİTTİ ! Hepsi, ÖZGÜRDÜ! Hepsinin SORUMLULUK bilinci ve MERHAMET duygusu çok gelişmişti! Bu nedenle hepsi AÇIK, NET ve CESURDU!

Bu öğretiler ; HEPSİNDE KUTSAL DEĞER OLARAK , YAŞAM ŞEKLİ yani LAİKLİĞİ HAKİM KILMIŞTI! Kimse; MUCİZE OLSUN DİYE , DUA ETMİYOR, BİRBİRİMİZE NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ DİYE, ÇÖZÜM ÜRETİYORDU! Bunun içinde, gözlem ve delile yani ÇAĞDAŞ BİLİME dayalı HAKİKAT’ı arayabiiliyor ve bulabiliyordu! Kimsenin DAYATTIĞI DOĞRU’ya ihtiyacı yoktu!…. Ne zamanki ; Yaradan bu temel kurallarına uymayan kavimlere PEYGAMBERLER göndermeye başladı, insanlar bu yoldan çıkan kavimlere gelen uyarıları tüm insanlık için DİN olarak dayatmaya başladılar! YARADAN’ın TEMEL ÖĞRETİLERİ ( LAİKLİK ) Tali Öğreti haline geriletildi! DİN adı verilerek, YARADAN’a yapılan en büyük isyan bu oldu!

Emperyalist Çete’nin ŞEYTAN ÖĞRETİLERİ’ni; Son BAŞBUĞUMUZ GAZİ MAREŞALMUSTAFA KEMAL ATATÜRK, tüm diğerleri ile birlikte yırtıp attı! BİZE LAİKLİĞİ TEKRAR HATIRLATIP, EMANET ETTİ! ASLİ YOL dururken, TALİ YOLLAR’a SAPANLARIN PEŞİNDEN GİDENLERDEN OLMAYALIM!

EMEK  Terdir emek,Sırtta, alında,Akar damla damla. Kutsaldır emek,Rızkın adıdır insanda,Haktır iki cihanda. Gecesi, gündüzü yoktur emeğin,Kar kış dinlemez asla,Dünya dönmez, durur yoksa. Umuttur emek,Bugünlere, yarınlara,Ömür boyu koşulur ardında. Bayramdır emek,Damlarda, ocaklarda,Ekmek, aş olunca. Eserdir emek,Ne varsa,Uygarlıktan, medeniyetten yana. İsyandır emek,Karşılık bulmazsa,Adalet namına. Emekçiler,Elinizdedir giden yol refaha,Kutlu olsun bayramınız doya doya.  Bir Cahil01.05.2022, PazarSİPAHİLİ/MERSİN

]]>
Yazıya ifade bırak !

Diğer Yazıları

21
Ağustos
28
Haziran
23
Haziran
16
Haziran