DENİZ GÖRMEMİŞ ÇOCUKLAR DENİZLE BULUŞUYOR

ÖZEL HABER 10.05.2024 - 14:07, Güncelleme: 10.05.2024 - 14:07 5628 kez okundu.
 

DENİZ GÖRMEMİŞ ÇOCUKLAR DENİZLE BULUŞUYOR

Depremden etkilenmiş çocuklar için umut dolu bir proje hayata geçiriliyor.

Sedat Kaya "Bir Deniz, Bin Çocuk" projesi, denizi görmemiş ve 6 Şubat depreminden etkilenmiş 12-13 yaş arası öğrencilere deniz deneyimi sunarak, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Proje kapsamında Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'dan toplamda 160 öğrenci, Datça'da denizle buluşacak.  Her biri 20 kız ve 20 erkek olmak üzere, her ilden 40 öğrenci, 13-17 Mayıs, 20-24 Mayıs, 3-7 Haziran ve 10-14 Haziran tarihlerinde Datça'ya gelecek. Öğrencilerin ulaşım masrafları kendi imkanlarıyla karşılanacak. Datça Belediyesi'nin de desteklediği projeye katılan öğrenciler, Elly's Home Butik Otel ve Begonvillage Tatil Evleri tarafından sağlanan konaklama, yeme-içme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak. Denize girmek için gerekli ekipmanlar da temin edilecek ve öğrencilere cankurtaran ve yüzme hocaları eşlik edecek. Datça'da geçirecekleri zaman boyunca öğrenciler, çeşitli etkinliklere katılacaklar. Okul ziyaretleri, doğa yürüyüşleri, tekne turları, kültür sanat etkinlikleri ve Knidos Antik Kent gezisi gibi planlanan aktiviteler, öğrencilerin deneyimlerini zenginleştirecek.  Bu projeyle hedeflenen, depremden etkilenmiş çocukların ruhsal ve sosyal iyileşmesine katkıda bulunmak. Projeye katılan öğrencilerin olumlu deneyimler yaşayarak, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve kendilerini geliştirmeleri bekleniyor. 
Depremden etkilenmiş çocuklar için umut dolu bir proje hayata geçiriliyor.

Sedat Kaya
"Bir Deniz, Bin Çocuk" projesi, denizi görmemiş ve 6 Şubat depreminden etkilenmiş 12-13 yaş arası öğrencilere deniz deneyimi sunarak, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.


Proje kapsamında Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'dan toplamda 160 öğrenci, Datça'da denizle buluşacak. 
Her biri 20 kız ve 20 erkek olmak üzere, her ilden 40 öğrenci, 13-17 Mayıs, 20-24 Mayıs, 3-7 Haziran ve 10-14 Haziran tarihlerinde Datça'ya gelecek. Öğrencilerin ulaşım masrafları kendi imkanlarıyla karşılanacak.
Datça Belediyesi'nin de desteklediği projeye katılan öğrenciler, Elly's Home Butik Otel ve Begonvillage Tatil Evleri tarafından sağlanan konaklama, yeme-içme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak. Denize girmek için gerekli ekipmanlar da temin edilecek ve öğrencilere cankurtaran ve yüzme hocaları eşlik edecek.
Datça'da geçirecekleri zaman boyunca öğrenciler, çeşitli etkinliklere katılacaklar. Okul ziyaretleri, doğa yürüyüşleri, tekne turları, kültür sanat etkinlikleri ve Knidos Antik Kent gezisi gibi planlanan aktiviteler, öğrencilerin deneyimlerini zenginleştirecek. 

Bu projeyle hedeflenen, depremden etkilenmiş çocukların ruhsal ve sosyal iyileşmesine katkıda bulunmak. Projeye katılan öğrencilerin olumlu deneyimler yaşayarak, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve kendilerini geliştirmeleri bekleniyor. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.