İstanbul Üniversitesi Kampüsü Halka açıldı.

GÜNDEM 13.02.2024 - 15:38, Güncelleme: 13.02.2024 - 15:39 7257+ kez okundu.
 

İstanbul Üniversitesi Kampüsü Halka açıldı.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Bülent Zülfikar tartışma yaratan bir karara imza atarak İstanbul Üniversitesi Kampüsünü halka açtı.

Halka açılan İstanbul Üniversitesi kampüsüne giden vatandaşlar amfilere girerek ders yapan öğrencileri izliyor. Rektör Prof.Dr. Osman Bülent Zülfikar bu uygulamaya ''Duvarsız Üniversite'' adını verirken bu durum akıllara yaşanabilecek güvenlik zaafiyetini getiriyor.  Üniversitenin simgesi Beyazıt Kampüsünün yanı sıra Laleli, Horhor, Avcılar, Çapa, Şişli, Kadıköy, Bahçeköy, Bakırköy ve Büyükçekmece'de bulunan yerleşkeler de ziyaretçilere açıldı.  Ziyaretçilerin derslere katılarak fotoğraf çekmelerine öğrenciler tepki gösterdi. Duvarları halka değil öğrencilere kaldırın sloganıyla tepki gösteren öğrenciler ''Üniversite Müze Değildir'' derken sosyal medyada #müzedeğilüniversite hashtagi gündem oldu. Ziyarete açılan üniversetenin ilk fotoğrafları ise sosyal medyada yayınlanmaya başladı.
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Bülent Zülfikar tartışma yaratan bir karara imza atarak İstanbul Üniversitesi Kampüsünü halka açtı.

Halka açılan İstanbul Üniversitesi kampüsüne giden vatandaşlar amfilere girerek ders yapan öğrencileri izliyor. Rektör Prof.Dr. Osman Bülent Zülfikar bu uygulamaya ''Duvarsız Üniversite'' adını verirken bu durum akıllara yaşanabilecek güvenlik zaafiyetini getiriyor. 
Üniversitenin simgesi Beyazıt Kampüsünün yanı sıra Laleli, Horhor, Avcılar, Çapa, Şişli, Kadıköy, Bahçeköy, Bakırköy ve Büyükçekmece'de bulunan yerleşkeler de ziyaretçilere açıldı. 
Ziyaretçilerin derslere katılarak fotoğraf çekmelerine öğrenciler tepki gösterdi. Duvarları halka değil öğrencilere kaldırın sloganıyla tepki gösteren öğrenciler ''Üniversite Müze Değildir'' derken sosyal medyada #müzedeğilüniversite hashtagi gündem oldu. Ziyarete açılan üniversetenin ilk fotoğrafları ise sosyal medyada yayınlanmaya başladı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.