DATÇA'NIN DA ARTIK "KARDEŞ TÜRKÜLER"İ VAR

ÖZEL HABER 22.02.2024 - 20:34, Güncelleme: 22.02.2024 - 20:34 5825+ kez okundu.
 

DATÇA'NIN DA ARTIK "KARDEŞ TÜRKÜLER"İ VAR

Dünya Ana Dil Günü'nde Eğitim-Sen Datça Şubesi muhteşem bir etkinliğe imza attı.

Sedat Kaya Eğitim-Sen Datça Şubesi Müzik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen dinletide Türkçe, Kürtçe, Lazca, Ermenice, Azeri, Lazca, Rumca, Romani, Zazaca. Arapça türküler, Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nin salonuna sığmayan dinleyicilerle hep bir ağızdan söylendi. Datçalılar, bu topraklarda konuşulan kadim dillerin türküleri ile unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşadılar. Eğitim-Sen Datça Şubesi Şube Başkanı Seyran Sakarya "Bizleri biz yapan bu çok renkliliğimiz, bu çok dilli ortak kültürümüz" diyerek şöyle konuştu. "Biz eğitim sen olarak, sahip olduğumuz bu renkliliği kucaklamak için 21 Şubat Ana Dili  Gününün çok iyi bir fırsat olacağını düşündük ve bu kadim topraklarda hâlâ söylene gelen  şarkılardan oluşan bu dinletiyi hazırladık.  Dünya Ana Ana Dili gününde çok dilli bir dinleti hazırlama düşüncesi Eğitim-sen kültür  sanat komisyonunda olgunlaşan bir fikir oldu. Bu fikir hepimizi çok heyecanlandırdı.  Büyük bir istek ve mutlulukla çalıştık. Çocukların, anadillerini endişe duymadan, korkmadan, çekinmeden, özgürce  konuşabildiği kucaklaşma ve barış dolu bir dünya dileğimizle."
Dünya Ana Dil Günü'nde Eğitim-Sen Datça Şubesi muhteşem bir etkinliğe imza attı.

Sedat Kaya

Eğitim-Sen Datça Şubesi Müzik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen dinletide Türkçe, Kürtçe, Lazca, Ermenice, Azeri, Lazca, Rumca, Romani, Zazaca. Arapça türküler, Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nin salonuna sığmayan dinleyicilerle hep bir ağızdan söylendi.
Datçalılar, bu topraklarda konuşulan kadim dillerin türküleri ile unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşadılar.

Eğitim-Sen Datça Şubesi Şube Başkanı Seyran Sakarya "Bizleri biz yapan bu çok renkliliğimiz, bu çok dilli ortak kültürümüz" diyerek şöyle konuştu.
"Biz eğitim sen olarak, sahip olduğumuz bu renkliliği kucaklamak için 21 Şubat Ana Dili  Gününün çok iyi bir fırsat olacağını düşündük ve bu kadim topraklarda hâlâ söylene gelen  şarkılardan oluşan bu dinletiyi hazırladık. Dünya Ana Ana Dili gününde çok dilli bir dinleti hazırlama düşüncesi Eğitim-sen kültür  sanat komisyonunda olgunlaşan bir fikir oldu. Bu fikir hepimizi çok heyecanlandırdı. 
Büyük bir istek ve mutlulukla çalıştık. Çocukların, anadillerini endişe duymadan, korkmadan, çekinmeden, özgürce  konuşabildiği kucaklaşma ve barış dolu bir dünya dileğimizle."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.