NAS'ÇI AKP'DEN İÇKİ İTHALATI İZNİ HEMDE GÜMRÜKSÜZ

GÜNDEM 01.03.2024 - 22:50, Güncelleme: 01.03.2024 - 22:50 9462+ kez okundu.
 

NAS'ÇI AKP'DEN İÇKİ İTHALATI İZNİ HEMDE GÜMRÜKSÜZ

'Erdoğan'dan Gümrüksüz Şaraba Onay' AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan ve yürürlüğe giren karara göre, Azerbaycan’dan sıfır gümrük vergisi ile yılda 1,5 milyon litrelik şarap ve fermente edilmiş alkollü içki ithal edilecek.

Birgün gazetesinin aktardiğı habere göre; TBMM’de kabul edilen ve içki ithaline onay veren kanun AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylanarak yürürlüğe girdi. Türkiye böylece, Azerbaycan’dan sıfır gümrük ile yılda 1,5 milyon litre şarap ve fermente edilmiş içki ithal edecek. TEKLİF İKTİDARDAN GELEN 273 OYLA KABUL EDİLDİ Azerbaycan ile Türkiye arasında imzalanan anlaşma kanun teklifi haline getirilerek TBMM’ye sunulmuştu. Geçen hafta Meclis’te yapılan görüşmelerde teklif iktidardan gelen 273 oyla kabul edildi. İki ülke arasında bu konuda "Tercihli Ticaret Anlaşması" imzalandı. 10 YILLIK SIFIR VERGİ ANLAŞMASI Türkiye ile Azerbaycan arasında yapılan anlaşma 10 yıl süre ile geçerli olacak. Türkiye Azerbaycan’dan sıfır gümrük vergisi ile şarap, dut, ayva, demir çelik ürünleri ve ambalaj malzemeleri alacak. Türkiye ise Azerbaycan’a bakır tel, çamaşır makinesi, monitör, video kaydedici cihaz, motorlu taşıt aksamı ve alüminyum gönderecek. Azerbaycan da bu ürünlerden gümrük vergisi almayacak. Aynı Akp faiz konusunda da Türkiye halkını ters köşe yaptı; Nas çıkışı ile faize savaş açan Akp bu gün dünyanın en yüksek faizini uyguluyor.
'Erdoğan'dan Gümrüksüz Şaraba Onay' AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan ve yürürlüğe giren karara göre, Azerbaycan’dan sıfır gümrük vergisi ile yılda 1,5 milyon litrelik şarap ve fermente edilmiş alkollü içki ithal edilecek.

Birgün gazetesinin aktardiğı habere göre; TBMM’de kabul edilen ve içki ithaline onay veren kanun AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye böylece, Azerbaycan’dan sıfır gümrük ile yılda 1,5 milyon litre şarap ve fermente edilmiş içki ithal edecek.

TEKLİF İKTİDARDAN GELEN 273 OYLA KABUL EDİLDİ
Azerbaycan ile Türkiye arasında imzalanan anlaşma kanun teklifi haline getirilerek TBMM’ye sunulmuştu. Geçen hafta Meclis’te yapılan görüşmelerde teklif iktidardan gelen 273 oyla kabul edildi. İki ülke arasında bu konuda "Tercihli Ticaret Anlaşması" imzalandı.


10 YILLIK SIFIR VERGİ ANLAŞMASI

Türkiye ile Azerbaycan arasında yapılan anlaşma 10 yıl süre ile geçerli olacak. Türkiye Azerbaycan’dan sıfır gümrük vergisi ile şarap, dut, ayva, demir çelik ürünleri ve ambalaj malzemeleri alacak.

Türkiye ise Azerbaycan’a bakır tel, çamaşır makinesi, monitör, video kaydedici cihaz, motorlu taşıt aksamı ve alüminyum gönderecek. Azerbaycan da bu ürünlerden gümrük vergisi almayacak.

Aynı Akp faiz konusunda da Türkiye halkını ters köşe yaptı; Nas çıkışı ile faize savaş açan Akp bu gün dünyanın en yüksek faizini uyguluyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.