Selçuk Erenerol: Ulusal Vicdanımızın Yok Sayıldığı Garabet Kararlara İmza Atılmakta!

ÖZEL HABER 20.06.2024 - 21:08, Güncelleme: 20.06.2024 - 21:08 17451 kez okundu.
 

Selçuk Erenerol: Ulusal Vicdanımızın Yok Sayıldığı Garabet Kararlara İmza Atılmakta!

Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Selçuk Erenerol yaptığı açıklamada Fener Rum Patriği Bartholomeos’un İsviçre’de yapılan ‘Uluslarası Barış Konferansına’ Türk Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile birlikte Ekümenik Patrik sıfatıyla ve imza yetkisi ile katılması hukukumuzca suç teşkil etmektedir dedi.

Türkiye Cumhuriyetinin tüm kuruluş ilkelerine ve Türklüğe açılan savaş sınır tanımadan devam ederken Türk Hukukunun ve ulusal vicdanımızın yok sayıldığı garabet kararlara imza atılmakta  olduğunu söyleyen Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Selçuk Erenerol açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Dışişleri Bakanlığı ve Fener Rum Kilisesinin 15-16 Haziran tarihlerinde İsviçre’de Bir Araya Gelmesi Hakkında Türkiye Cumhuriyetinin tüm kuruluş ilkelerine ve Türklüğe açılan savaş ne yazık ki sınır tanımadan devam ederken Türk Hukukunun ve Ulusal Vicdanımızın yok sayıldığı garabet kararlara imzalar atılmaktadır. Anayasa ve Lozan’ın defaatle çiğnenmesi, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş olan Türk Halkını derinden yaralamaktadır.   Cunhuriyetimizin kurulduğu günden beri  hıyanet yuvası olmaktan vazgeçmemiş olan Fener Rum Kilisesinin diplomasimizin ve Bürokrasimizin de destek vermesiyle, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, kanunlarına ve kurumlarına karşı gelmesi katlanarak devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyetini temsilen İsviçre’de bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın yanında, hiçbir tüzel kişiliği olmaksızın yalnızca Fatih Kaymakamlığına bağlı bir azınlık Kilisesi olan Fener Rum Kilisesi Başpapazı Bartholomeos’un Ekümenik Patrik sıfatıyla gözlemci olması ve Barış Konferansında kabul edilen karara imza atması hukukumuzca suç teşkil etmektedir. Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaşın müsebiblerinden Fener Rum Kilisesi kurumlarımız eliyle suç işlemeye devam ederek, Batının Türkiye üzerinde kurduğu planları hayata geçirmesine olanak sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine ve devrimlerine açılmış bu topyekün savaş devam ederken bölünmez bütünlüğü, ulusal egemenliği, Atatürk İlke ve İnkılaplarını koruması gereken kurumlarımız bu mücadelede bulundukları saf ile Türk Ulusunun geleceğini büyük bir bilinmezliğe sürüklemektedir. Yargıtay 4. Ceza Dairesinin 5603K sayılı ilanında Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, TCK’ya ve Lozan görüşmelerine yapılan atıflarla Fener Rum Kilisesinin işlediği suçlar belirtilmiş olup, Ekümenik sıfatını kullanamayacağına ve başka kurumlara  müdehale edemeyeceğine hükmedilmiştir. Anayasanın 10. Maddesinde gösterilen ‘Eşitlik İlkesi’ne aykırı davranan Fener Rum Kilisesi ve Başpapaz Bartholomeos yurt içinde veya yurt dışında bulunan hiçbir kuruma karışamaz veya üstünlük elde edemez. Bütün bunlara rağmen tüzel kişiliği ve hukuki tanınırlığı olmayan Fener Rum Kilisesinin, Türkiye Cumhuriyetini temsil eden Dışişleri Bakanlığı yanında imza hakkına sahip olup dünyaya Ekümenik olarak tanıtılması aleni olarak işlenmiş bir suçtur. İrdelenerek yapılan bu hataların bir an önce son bulması Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Bütünlüğünün ve Egemenliğinin daha geç olmadan koruması adına elzemdir. Selçuk Erenerol Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü
Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Selçuk Erenerol yaptığı açıklamada Fener Rum Patriği Bartholomeos’un İsviçre’de yapılan ‘Uluslarası Barış Konferansına’ Türk Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile birlikte Ekümenik Patrik sıfatıyla ve imza yetkisi ile katılması hukukumuzca suç teşkil etmektedir dedi.

Türkiye Cumhuriyetinin tüm kuruluş ilkelerine ve Türklüğe açılan savaş sınır tanımadan devam ederken Türk Hukukunun ve ulusal vicdanımızın yok sayıldığı garabet kararlara imza atılmakta  olduğunu söyleyen Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Selçuk Erenerol açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Dışişleri Bakanlığı ve Fener Rum Kilisesinin 15-16 Haziran tarihlerinde İsviçre’de Bir Araya Gelmesi Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin tüm kuruluş ilkelerine ve Türklüğe açılan savaş ne yazık ki sınır tanımadan devam ederken Türk Hukukunun ve Ulusal Vicdanımızın yok sayıldığı garabet kararlara imzalar atılmaktadır.

Anayasa ve Lozan’ın defaatle çiğnenmesi, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş olan Türk Halkını derinden yaralamaktadır.

 

Cunhuriyetimizin kurulduğu günden beri  hıyanet yuvası olmaktan vazgeçmemiş olan Fener Rum Kilisesinin diplomasimizin ve Bürokrasimizin de destek vermesiyle, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, kanunlarına ve kurumlarına karşı gelmesi katlanarak devam etmektedir.
Türkiye Cumhuriyetini temsilen İsviçre’de bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın yanında, hiçbir tüzel kişiliği olmaksızın yalnızca Fatih Kaymakamlığına bağlı bir azınlık Kilisesi olan Fener Rum Kilisesi Başpapazı Bartholomeos’un Ekümenik Patrik sıfatıyla gözlemci olması ve Barış Konferansında kabul edilen karara imza atması hukukumuzca suç teşkil etmektedir.
Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaşın müsebiblerinden Fener Rum Kilisesi kurumlarımız eliyle suç işlemeye devam ederek, Batının Türkiye üzerinde kurduğu planları hayata geçirmesine olanak sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine ve devrimlerine açılmış bu topyekün savaş devam ederken bölünmez bütünlüğü, ulusal egemenliği, Atatürk İlke ve İnkılaplarını koruması gereken kurumlarımız bu mücadelede bulundukları saf ile Türk Ulusunun geleceğini büyük bir bilinmezliğe sürüklemektedir.

Yargıtay 4. Ceza Dairesinin 5603K sayılı ilanında Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, TCK’ya ve Lozan görüşmelerine yapılan atıflarla Fener Rum Kilisesinin işlediği suçlar belirtilmiş olup, Ekümenik sıfatını kullanamayacağına ve başka kurumlara  müdehale edemeyeceğine hükmedilmiştir. Anayasanın 10. Maddesinde gösterilen ‘Eşitlik İlkesi’ne aykırı davranan Fener Rum Kilisesi ve Başpapaz Bartholomeos yurt içinde veya yurt dışında bulunan hiçbir kuruma karışamaz veya üstünlük elde edemez.

Bütün bunlara rağmen tüzel kişiliği ve hukuki tanınırlığı olmayan Fener Rum Kilisesinin, Türkiye Cumhuriyetini temsil eden Dışişleri Bakanlığı yanında imza hakkına sahip olup dünyaya Ekümenik olarak tanıtılması aleni olarak işlenmiş bir suçtur.

İrdelenerek yapılan bu hataların bir an önce son bulması Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Bütünlüğünün ve Egemenliğinin daha geç olmadan koruması adına elzemdir.

Selçuk Erenerol
Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.