Toprağın Sessiz Hikayesi: 250 Kilometrelik Yolculuk

ÖZEL HABER 01.06.2024 - 15:26, Güncelleme: 01.06.2024 - 15:26 16606+ kez okundu.
 

Toprağın Sessiz Hikayesi: 250 Kilometrelik Yolculuk

Hedef Doğa Sporları tarafından 8.düzenlenen “Toprağın Sessiz Hikayesi” etkinliği, Lüleburgaz’dan Çanakkale’ye 250 kilometrelik bir bisiklet yolculuğu ile Şehit Toprağını taşıdı

Zehra Ünal Hedef Doğa Sporları’nın bu anlamlı etkinliğine; Ebidosk( Edirne), Bebidosk(İstanbul), Babaeski Bisiklet Kulübü ve Anka Bisiklet Kulübü(İstanbul)de eşlik etti. Hedef Doğa Sporları sözcüsü , etkinliğin anlam ve önemine dair şunları söyledi: “Bu yolculuk, hem fiziksel bir meydan okuma hem de tarihimize ve şehitlerimize saygının bir göstergesiydi. Lüleburgaz’dan aldığımız şehit toprağını, büyük bir onur ve gururla, Çanakkale Şehitliği’ne taşıdık. Bizimle birlikte pedal çeviren tüm kulüp sporcularımıza teşekkür ederiz. Birlikte, tarihimize olan bağlılığımızı ve Vatan sevgimizi bir kez daha pekiştirdik.” Bu anlamlı etkinlikte, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin destekleri için de ayrıca çok teşekkür ederiz Başkanınımızın katkıları, bu anlamlı yolculuğun başarısında önemli bir yere sahiptir,” dedi. Bu etkinlik, katılımcılara hem fiziksel hem de duygusal olarak unutulmaz bir deneyim yaşattı. Katılımcılar tarihin izinde pedal çevirirken, vatanın dört bir yanından gelen şehitlerimizin hatırasını da yâd ettiler.
Hedef Doğa Sporları tarafından 8.düzenlenen “Toprağın Sessiz Hikayesi” etkinliği, Lüleburgaz’dan Çanakkale’ye 250 kilometrelik bir bisiklet yolculuğu ile Şehit Toprağını taşıdı

Zehra Ünal
Hedef Doğa Sporları’nın bu anlamlı etkinliğine; Ebidosk( Edirne), Bebidosk(İstanbul), Babaeski Bisiklet Kulübü ve Anka Bisiklet Kulübü(İstanbul)de eşlik etti.

Hedef Doğa Sporları sözcüsü , etkinliğin anlam ve önemine dair şunları söyledi: “Bu yolculuk, hem fiziksel bir meydan okuma hem de tarihimize ve şehitlerimize saygının bir göstergesiydi. Lüleburgaz’dan aldığımız şehit toprağını, büyük bir onur ve gururla, Çanakkale Şehitliği’ne taşıdık. Bizimle birlikte pedal çeviren tüm kulüp sporcularımıza teşekkür ederiz. Birlikte, tarihimize olan bağlılığımızı ve Vatan sevgimizi bir kez daha pekiştirdik.”

Bu anlamlı etkinlikte, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin destekleri için de ayrıca çok teşekkür ederiz Başkanınımızın katkıları, bu anlamlı yolculuğun başarısında önemli bir yere sahiptir,” dedi.

Bu etkinlik, katılımcılara hem fiziksel hem de duygusal olarak unutulmaz bir deneyim yaşattı. Katılımcılar tarihin izinde pedal çevirirken, vatanın dört bir yanından gelen şehitlerimizin hatırasını da yâd ettiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.